Webb Eco 40V 43cm Battery Lawnmower WEV20X2LM43B4X
This item is now available to Click-and-Collect from our Sandhurst branch!
Webb WEV20X2LM43B4X
Features:
  • Cutting Width: 43cm (17 inches)
  • Motor: Brushless
  • Cutting Heights: 6 adjustable heights, from 25mm to 75mm
  • Collection Box Capacity: 50-litre
  • Batteries Included: 2 x 4Ah 20V Lithium-ion batteries
  • Run Time: Up to 60 minutes per charge
Keywords webbbatt,lawnmowers
Our ref WEV20X2LM43B4X
Barcode 5055661905299
Brand Logo: Webb
11In stock at Sandhurst
0
Other products in this category:
Browse our range:
Lawnmowers
You may also be interested in these products:
TC THGD8031
Town & Country Pop-Up Garden Tidy Bag TCG8031
8 in stock at Sandhurst