Webb Eco 20V 33cm (13") Battery Mower WEV20LM33B4
This item is now available to Click-and-Collect from our Sandhurst branch!
Webb WEV20LM33B4
Features:
  • Power Source: Battery 20V
  • Cutting Width: 33cm (14 inches)
  • Motor: Brushless
  • Cutting Heights: 5 adjustable heights, from 25mm to 65mm
  • Collection Box Capacity: 35-litre
  • Battery Included: 1 x 4Ah 20V Lithium-ion battery
  • Run Time: Up to 35 minutes per charge
  • Weight: 12.7kg
Keywords webbbatt,lawnmowers
Our ref WEV20LM33B4
Barcode 5055661905282
Brand Logo: Webb
10In stock at Sandhurst
0
Other products in this category:
Browse our range:
Lawnmowers
You may also be interested in these products:
TC THGD8031
Town & Country Pop-Up Garden Tidy Bag TCG8031
8 in stock at Sandhurst